Tatai minimaraton - Küzdöttem, mint a fogatlan oro 2015-09-25

A hazai maratoni futás két ikonjával is találkozott a tatai minimaratonon Szatzker Csaba. A kincsesbányai sportoló korosztályában a hatodik helyen végzett, abszolút értékelésben pedig ötvenötödik lett.

Nemzetközi rangot és ismertséget vívott ki mára magának a Tatai Minimaraton. Az évente megrendezésre kerülő verseny gyökerei 1984-re nyúlnak vissza. Volt, amikor a Nemzetközi Páneurópai Unió védnökségét élvezte, máskor pedig a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Sport For All Bizottsága is kiemelt rendezvényei közé sorolta.

A verseny célja az egészséges életmód, az atlétikai sportág és a rendszeres testedzés népszerűsítése, versenyzési, kondíció-felmérési lehetőség biztosítása, valamint a nemzetközi sportkapcsolatok ápolása.

A verseny szervezője hosszú időn át a SPRINT Futókör volt, mára viszont már csak a verseny propagálását segíti a szervezet, a rendezői feladatokat pedig Tata Város Önkormányzata látja el, valamint a Felnőtt Utazók Klubja, Tata Városkapu Zrt. és a Tatai Atlétikai Club.

A futóversenyt– immár harminckettedik alkalommal – idén is meghirdették: az útvonal nagy része Tata legszebb részein, az Öreg- és a Cseke-tó környékén vezetett. A megmérettetésen részt vett az idős és a fiatalabb korosztály is, kezdők és rutinos befutók egyaránt.

Az utcai sprintről nem hiányozhatott Szatzker Csaba sem.

„Csodálatos környezetben koptattuk az aszfaltot és a földutat. Kár, hogy nem volt időm nézelődni.” – nyilatkozta a kincsesbányai futó lapunknak – „A verseny nagyon családias hangulatú volt. Nagy örömömre együtt róttam a kilométereket a hazai maraton futás két ikonjával, Földingné Nagy Judittal és Szekeres Ferenccel. Judit, aki sok bajnoki és nemzetközi versenyen győzedelmeskedett már, jelenleg is tartja a szám országos csúcsát, Feri bácsi pedig már több évtizede a minimaraton sokszoros bajnoka és korábbi csúcstartója.”

A versenytáv 12,3 km volt, s tizenegy országból neveztek be a megmérettetésre a sportbarátok. Így közel ezren futottak egyéni- és csapatverseny (3 fős váltó - 1,2 km 6,3 km 5,5 km) keretében.

Szatzker Csaba abszolút értékelésben az ötvenötödik lett, korosztályában pedig a hatodik.

„Amíg tudtam, addig négy perces tempót futottam.” – mondta – „Ez úgy hét km-ig tartott, aztán küzdöttem, mint a fogatlan oroszlán. Nagyon nehéz volt most teljesítenem a távot. A célban pedig a szokásommal ellentétben eldőltem a gyepen, és nagyon nehezemre esett felállni.”

Szomorkodásra azonban semmi oka a sportolónak, hiszen eredménye így is kiválónak mondható: 4:17-es átlaggal futott. 5 km-en 20:02 volt az ideje, 10km-en 41:55, a végén pedig 51:53-at teljesített.

szerző: forrás: Fehérvári hírek