Megemlékezés 1848-49-ről 2008-03-14

- Mit ünnepelünk március 15-én?

A kérdésre adott válaszaikat nézhették vissza az iskola diákjai a projektoros kivetítőn.

Ezzel a rövid bevezetővel indult az ünnepi megemlékezés. A kérdésekre adott válaszok nem kell, hogy sok büszkeséggel töltsenek el. Volt, aki Anyák napjára, húsvétra, vagy farsangra gondolt március 15-tel kapcsolatban.

Az ünnepi műsort idén az ötödikesek adták. „Újszerű, szívhez szóló és az eseményhez méltó színvonalú” – értékelte a látottakat az iskola vezetője.

A produkció a néptánctól a rock színházig, különböző eszközökkel elevenítette fel a szabadságharc fontos eseményeit, annak kezdetétől a tragikus bukásig. A jól megkoreografált jelenetek üzenetei egyszerűek, mindenki számára érthetőek voltak. A színültig megtelt művelődési ház közönsége több perces vastapssal jutalmazta a gyerekek színvonalas előadását.

A felkészítés és a műsor Sallay Orsolya munkáját dicséri.

Az ünnepség a Kopjafánál folytatódott.

Lakatos János énekelte el a Hazám hazám című dalt, majd a polgármester beszélt arról a megosztottságról, mely jellemzi a mai társadalmat. 1848-ban is rendkívül megosztott volt az ország, mégis megteremtették az egységet, mert a haza érdeke ezt kívánta. Félre tudtak tenni minden ellentétet a siker érdekében. Bár a szabadságharc elbukott, hatása elementáris volt, eszméi hosszútávon mégis csak győztek.

 Egyesületünk első alkalommal helyezett el koszorút a Kopjafánál.

Az ünnepség Murányi Ottó szavalatával ért véget, melyet a Szózat és a Himnusz foglalt kertebe


szerző: Sz.Csaba